Pytania par

Ilu kamerzystów pracuje przy filmowaniu wesela?

To już jest uzależnione od was i od waszych wymagań. Najprostszą formą, jest usługa na jedna kamerę. Bardziej wymagająca usługa to dwie kamery.

Jakie używane są kamery do filmowania ślubu i wesela?

Pracujemy na kamerach firmy Sony z kinową głębia ostrości

W jakim formacie nagrywany jest materiał filmowy

Materiał filmowy nagrywany jest w rozdzielczości Full HD 1920x1080

Czy oprócz ślubnego filmu, udawany jest cały nagrany materiał?

Tak, materiał filmowy, który jest, nagrywany w czasie uroczystości weselnej, jest już, dostępny dla Pary tego samego dnia, po zakończeniu nagrywania. Para młoda, musi mieć ze sobą wtedy, dysk twardy lub laptopa w celu przekazania materiału.

Czy kamerzysta na weselu korzysta z dodatkowego oświetlenia?

Nie korzystamy z dodatkowego oświetlenia gdyż dodatkowe oświetlenie psuje cały klimat jaki panuje na sali weselnej. Oświetlamy tylko lampą z kamery, aby oświetlić pierwszy plan, i tylko wtedy jej ożywamy, jeśli jest z byt małe światło na sali.

Jak wygląda filmowanie zabaw i tańczących gości?

Zabawa weselna jest filmowania według sztuki filmowej, Kamerzysta filmując gości tańczących na parkiecie, robi ujęcia po 10 sekund każdej parze tańczącej, kamera wtedy jest rożnych miejscach daje nam efekt taki, jak byśmy tam byli i patrzyli się raz w jedno miejsce a raz w drugie lub na wszystkich.

Filmowanie wesela na jedna kamerę?

Pary o mniejszych wymaganiach na pewno wybiorą jednego kamerzystę ze wglądu na mniejsze koszty. Jedną kamerą tez nagramy cały film dobrzę z waszej uroczystości, jak i dwiema kamerami, ale czy za każdym razem, będzie film tak ciekawy, jak za pierwszym razem oglądany, na pewno nie. Jedną kamerą na pewno nie możemy być dwóch różnych miejscach jednocześnie, ale w różnych odstępach czasowym tak, przez to umyka wiele życzy, bo jeden kamerzysta musi się skopić na Parze młodej, rodzicach, i gościach czyli na wszystkich.

Dla tego polecamy jedna kamerę dla par o mniejszych wymaganiach

Filmowanie wesela na dwie kamery?

Pary bardziej wymagające na pewno wybiorą dwie kamery, gdyż zaleta dwóch kamer jest duża. Kamerzyści są w tedy w rożnych miejscach jednocześnie w tym samym czasie, każdy kamerzysta skupia się wtedy na czym innym, jeden przykładowo skupia się tylko na Parze młodej, a drugi na rodzicach lub gościach w tym samym czasie. A dzięki temu nic nie umknie, a przez to dla widza film jest o wiele ciekawszy w szczegóły i w emocje.

Polecany dla Par bardziej wymagających